Memoriałowe ściganie młodych zawodników Hanzy Goleniów w Międzyzdrojach

Paweł Palica
Od lewej: Wojtek Dąbrowski, Lena Wierzbicka, Zuzia Halec, Dominik Piotrowicz, Magda Saracen Wiśniewska, Piotr Walkowiak, Darek Puciłowski, Filip Lewandowski, Lena Palica i Julia Cieślak Fot. P. Walkowiak
W minioną sobotę w Międzyzdrojach po raz trzeci odbył się Mały Memoriał Ireny Szewińskiej. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się na nim młodzi zawodnicy Hanzy Goleniów.

Kilka nowych rekordów życiowych jak również udane debiuty najmłodszych adeptów sekcji L.A., były zwieńczeniem pierwszej części sezonu lekkoatletycznego 2021 roku.

Jak informuje trener Piotr Walkowiak, w biegu na dystansie 60 m wystartowały: Julia Cieślak - 11.69 (PB - rekord życiowy), Lena Brzezińska - 11.77 i Kacper Maciołek, który zakwalifikował się do finału i zajmując w nim piąte miejsce, uzyskał wynik - 10.71 PB.

Darkowi Puciłowskiemu zabrakło 0,01 sekundy do wejścia do finału i ostatecznie zajął siódme miejsce z czasem 9.80 sek. W biegu na dystansie 300 m Zuzia Halec z czasem 61.47 (PB) zajęła szóstą lokatę, Wojtek Dąbrowski uzyskał wynik 60.51, który uplasował go na dziewiątej pozycji, a Lena Palica dobiegła do mety z czasem 57.79 (PB). W biegu na dystansie 600 m czwarte miejsce zajął Dominik Piotrowicz, uzyskując na mecie czas 2.13.67 (PB), a tuż za nim na metę wbiegł Filip Lewandowski, który z czasem 2.14.15 zajął piąte miejsce.

Wszyscy zawodnicy uczęszczają do Szkoly Podstawowej nr 1 w Goleniowie

Na zdjęciu: Wojtek Dąbrowski, Lena Wierzbicka, Zuzia Halec, Dominik Piotrowicz, Magda Saracen Wiśniewska, Piotr Walkowiak, Darek Puciłowski, Filip Lewandowski, Lena Palica i Julia Cieślak