Opowieść o zabawach w dżungli i apele o pokój na świecie. Lotne galerie w Goleniowie

Paweł Palica
Paweł Palica
Wystawę prac wyróżnionych przez jury festiwalu Color Art można obejrzeć w kilku lokalizacjach na terenie Goleniowa
Wystawę prac wyróżnionych przez jury festiwalu Color Art można obejrzeć w kilku lokalizacjach na terenie Goleniowa fot. Goleniowski Dom Kultury
W maju w Goleniowie nie tylko kwitnące wiśnie zachwycają swoim pięknem. Dużo przyjemności spragnionym estetycznych doznań może sprawić oglądanie wystawy prezentującej prace dzieci nagrodzonych w Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Pięknej Color Art.

Do odwiedzenia wystawy zaprasza organizator -Goleniowski Dom Kultury wraz z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Goleniowie, w której to sali wystaw prezentowanych jest kilkadziesiąt dzieł młodych artystów z całego świata.

Na tegoroczną edycję konkursu plastycznego nadesłano ponad 1600 rysunków, prac malarskich i grafik z 25 krajów. Na wystawie zobaczyć więc można o czym marzą dzieci w Australii, Singapurze, Słowacji, na Litwie i Węgrzech, w Kazachstanie, Nigerii, na Sri Lance i oczywiście w Polsce.

Temat tegorocznej edycji „Marzenia się spełniają” miał dać szansę do podzielenia się beztroską dziecięcych fantazji, ale i opowiedzenia o rzeczach ważnych i poważnych. O tym są też prace na wystawie. Znajdziecie tam zarówno opowieść o zabawach w dżungli i konnej wycieczce, jak i apele o pokój na świecie. Sporo prac odnosi się do bieżącej sytuacji w Ukrainie, mocno poruszając swoim przekazem.

Wystawę w Bibliotece oglądać będzie można do końca wakacji. W tym roku po raz pierwszy organizatorzy zdecydowali się na poszerzenie formy prezentacji prac festiwalowych. Miejsca wystaw są dość nieoczywiste, bo prace dzieci zobaczyć można w kawiarniach, kinie a nawet piekarni. Tzw. Lotne Galerie stworzone na potrzeby Color Artu pozostaną w przestrzeni miasta prawdopodobnie na dłużej. Organizatorzy (Goleniowski Dom Kultury) planują prezentowanie tam małych wystaw malarstwa, fotografii, plakatu itp. Sytuacja wymuszona nieco przez wyłączenie z użytkowania sali wystaw GDK otwiera drogę nowym i ciekawym formom prezentacji sztuki.

Prace oglądać można w następujących lokalizacjach:

  • Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Goleniowie
  • Qult Kafka
  • Kino Goleniów
  • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej - Brama Wolińska
  • Kawowe Alternatywy
  • Cukiernia Piekarnia „Jagodzianka u Marianka”
  • Chmiel do Uwolnienia
  • Centrum Aktywności Lokalnej.

Festiwal jest objęty honorowym patronatem Polskiego Komitetu ds. UNESCO, a jego współorganizatorami są Gmina Goleniów i Starostwo Powiatowe w Goleniowie.

50. Zamojskie Spotkania z Fotografią

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na goleniow.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie