Wyniki II tury wyborów samorządowych 2024 w gm. Goleniów na burmistrza
Mamy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów na burmistrza w gm. Goleniów podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- SYPIEŃ Krzysztof - KWW KRZYSZTOFA SYPIENIA - PROJEKT GMINA: 55,23% (5 953 głosów)
- BANACH Tomasz Tadeusz - KWW TOMASZA BANACHA: 44,77% (4 825 głosów)
Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta i na burmistrza.
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na burmistrza
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na burmistrza w gm. Goleniów podane przez Państwową Komisję Wyborczą:
- BANACH Tomasz Tadeusz - KWW TOMASZA BANACHA: 40,36% (5 199 głosów)
- SYPIEŃ Krzysztof - KWW KRZYSZTOFA SYPIENIA - PROJEKT GMINA: 30,89% (3 978 głosów)
- KUSZYŃSKI Robert Józef - KWW ROBERTA KUSZYŃSKIEGO: 14,89% (1 918 głosów)
- GUZIAK Arkadiusz Sławoj - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 13,86% (1 785 głosów)
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3 podane przez Państwową Komisję Wyborczą.
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SZURGOT Zbigniew: pozycja 1 : 9,01% (343 głosów)
- LATKA Małgorzata Leokadia: pozycja 2 : 6,09% (232 głosów)
- ABERBUCH Ewa: pozycja 3 : 1,52% (58 głosów)
- STRZEBOŃSKI Piotr Paweł: pozycja 4 : 2,94% (112 głosów)
- DRAB Halina: pozycja 5 : 0,45% (17 głosów)
- LORENZ Tomasz Konrad: pozycja 6 : 0,34% (13 głosów)
- KWIATKOWSKI Piotr: pozycja 7 : 1,26% (48 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- LEWANDOWSKI Mariusz: pozycja 1 : 1,76% (67 głosów)
- SYBIDŁO Anna Wanda: pozycja 2 : 0,55% (21 głosów)
- MIELNICZEK Marcin Andrzej: pozycja 3 : 0,39% (15 głosów)
- BARTOSZEWICZ Małgorzata Katarzyna: pozycja 4 : 0,45% (17 głosów)
- MĄDRAWSKA Barbara Danuta: pozycja 5 : 0,34% (13 głosów)
- ŚNIADOWSKI Jan: pozycja 6 : 0,24% (9 głosów)
- PIOTROWSKA Monika Joanna: pozycja 7 : 0,45% (17 głosów)
- GRUSZECKI Mariusz Wiktor: pozycja 8 : 1,18% (45 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- ŁEBIŃSKI Wojciech Jan: pozycja 1 : 6,38% (243 głosów)
- CZERWIŃSKI Krzysztof Mariusz: pozycja 2 : 4,91% (187 głosów)
- RUTKOWSKI Grzegorz Mirosław: pozycja 3 : 3,76% (143 głosów)
- ŁĄGIEWKA Mariusz Dawid: pozycja 4 : 0,37% (14 głosów)
- HUK Monika Ewa: pozycja 5 : 1,84% (70 głosów)
- BARTOSZEWSKI Paweł Michał: pozycja 6 : 2,97% (113 głosów)
- RÓŻAŃSKA Justyna Izabela: pozycja 7 : 1,5% (57 głosów)
- BUDNY Zofia Maria: pozycja 8 : 3,6% (137 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TOMASZA BANACHA:
- BANACH Tomasz Tadeusz: pozycja 1 : 9,16% (349 głosów)
- RUTKOWSKI Krzysztof Roman: pozycja 2 : 3,34% (127 głosów)
- MUSIALSKA Jolanta: pozycja 3 : 2,52% (96 głosów)
- MACIEJEWSKI Wojciech Grzegorz: pozycja 4 : 3,36% (128 głosów)
- PANEK Agnieszka: pozycja 5 : 0,21% (8 głosów)
- RZĄŻEWSKA Aneta Barbara: pozycja 6 : 0,24% (9 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOFA SYPIENIA - PROJEKT GMINA:
- SYPIEŃ Krzysztof: pozycja 1 : 10,35% (394 głosów)
- PAPA-REGINIA Ewa Maria: pozycja 2 : 2,15% (82 głosów)
- ZAJKO Małgorzata: pozycja 3 : 2,97% (113 głosów)
- ADAM Anna: pozycja 4 : 2,6% (99 głosów)
- PRUNESTI Arkadiusz Szymon: pozycja 5 : 1,42% (54 głosów)
- ULICZ Grzegorz: pozycja 6 : 0,29% (11 głosów)
- PACYNA Eryk Hubert: pozycja 7 : 0,42% (16 głosów)
- MACHNICKA Zofia: pozycja 8 : 0,58% (22 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ROBERTA KUSZYŃSKIEGO:
- OLSZEWSKI Krzysztof Marcin: pozycja 1 : 1,47% (56 głosów)
- ŚLEPACZEK Robert Grzegorz: pozycja 2 : 1,65% (63 głosów)
- MLECZEK Rafał: pozycja 3 : 0,76% (29 głosów)
- LIPIŃSKA Halina: pozycja 4 : 1,13% (43 głosów)
- ADAMKIEWICZ Maciej Radosław: pozycja 5 : 1,18% (45 głosów)
- KUBIAK Dorota Sabina: pozycja 6 : 0,71% (27 głosów)
- DŁUGOSZ Katarzyna Maria: pozycja 7 : 0,68% (26 głosów)
- JARZYNA Marek: pozycja 8 : 0,53% (20 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- MUSZYŃSKA-POPIELARCZYK Aleksandra: pozycja 1 : 8,96% (366 głosów)
- DĘBIŃSKI Marek Stanisław: pozycja 2 : 3,28% (134 głosów)
- BUJNIEWICZ Teresa: pozycja 3 : 0,59% (24 głosów)
- SOSINKA Wiesława: pozycja 4 : 0,61% (25 głosów)
- DROZDOWSKI Janusz Lucjan: pozycja 5 : 0,51% (21 głosów)
- PASZKOWSKA Danuta: pozycja 6 : 0,69% (28 głosów)
- RUTKOWSKA Aneta Magdalena: pozycja 7 : 0,91% (37 głosów)
- MUSZYŃSKI Jakub: pozycja 8 : 0,76% (31 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- GĘBALA Marlena Dagmara: pozycja 1 : 3,31% (135 głosów)
- CICHOWICZ Robert Mariusz: pozycja 2 : 1,22% (50 głosów)
- KUDLIK Renata Anna: pozycja 3 : 2,16% (88 głosów)
- WOJSZEL Piotr: pozycja 4 : 0,1% (4 głosów)
- PIWOWARCZYK Justyna Anna: pozycja 5 : 0,47% (19 głosów)
- PIEŃKOWSKA-OPORA Agnieszka Joanna: pozycja 6 : 0,07% (3 głosów)
- NIEDŹWIECKI Patryk Ireneusz: pozycja 7 : 0,34% (14 głosów)
- GULBINOWICZ Zuzanna Ewa: pozycja 8 : 1,32% (54 głosów)
- SZAWIOŁA Tomasz Krzysztof: pozycja 9 : 0,2% (8 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- JUREWICZ Anita Katarzyna: pozycja 1 : 11,49% (469 głosów)
- POSIECZEK Mariusz Wojciech: pozycja 2 : 3,16% (129 głosów)
- KINIK Sylwester Dariusz: pozycja 3 : 4,11% (168 głosów)
- FLAK Angelika Alicja: pozycja 4 : 2,11% (86 głosów)
- KOZŁOWSKI Mariusz: pozycja 5 : 0,44% (18 głosów)
- OKOŃ Bartosz Paweł: pozycja 6 : 0,98% (40 głosów)
- BUDEK Marzenna Elżbieta: pozycja 7 : 1,35% (55 głosów)
- OKUNEK Dominik Piotr: pozycja 8 : 0,98% (40 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TOMASZA BANACHA:
- JAWORSKA Krystyna Halina: pozycja 1 : 4,24% (173 głosów)
- PANEK Artur Daniel: pozycja 2 : 6,25% (255 głosów)
- MAJDAK Czesław: pozycja 3 : 2,25% (92 głosów)
- CZARNECKA Agnieszka Aneta: pozycja 4 : 2,38% (97 głosów)
- KARPOWICZ Janusz Grzegorz: pozycja 5 : 0,71% (29 głosów)
- DZIERBANOWICZ Katarzyna: pozycja 6 : 2,13% (87 głosów)
- ZACZKIEWICZ Bogdan: pozycja 7 : 0,66% (27 głosów)
- KASPEREK Agnieszka: pozycja 8 : 0,44% (18 głosów)
- LENART Kinga Anna: pozycja 9 : 0,91% (37 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOFA SYPIENIA - PROJEKT GMINA:
- BAUER-STYBORSKA Magdalena Katarzyna: pozycja 1 : 4,34% (177 głosów)
- HENKELMAN Irena: pozycja 2 : 5,71% (233 głosów)
- MAC Michał Jakub: pozycja 3 : 4,6% (188 głosów)
- LISOWSKA Karolina Grażyna: pozycja 4 : 1,15% (47 głosów)
- KOŚCIÓŁEK Marek: pozycja 5 : 2,23% (91 głosów)
- TOMASZEWSKA Magdalena Maria: pozycja 6 : 0,27% (11 głosów)
- GOŁĘBIOWSKI Michał Jan: pozycja 7 : 1,08% (44 głosów)
- SŁOWIKOWSKI Krzysztof: pozycja 8 : 0,88% (36 głosów)
- BIEJMART Magdalena: pozycja 9 : 0,56% (23 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ROBERTA KUSZYŃSKIEGO:
- FARYNIARZ Danuta: pozycja 1 : 4,9% (200 głosów)
- CHILIŃSKI Mariusz Paweł: pozycja 2 : 1,18% (48 głosów)
- JANIK Bartosz Władysław: pozycja 3 : 0,44% (18 głosów)
- WRÓBLEWSKA Agnieszka Bernarda: pozycja 4 : 0,78% (32 głosów)
- ZIELIŃSKA Justyna Krystyna: pozycja 5 : 0,47% (19 głosów)
- KULKA Cezary Marek: pozycja 6 : 0,12% (5 głosów)
- PEŁNIKOWSKA Katarzyna Monika: pozycja 7 : 0,2% (8 głosów)
- BŁAŻKIEWICZ Artur: pozycja 8 : 0,42% (17 głosów)
- KOZŁOWSKA Agnieszka Julia: pozycja 9 : 0,61% (25 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- GUZIAK Arkadiusz Sławoj: pozycja 1 : 8,13% (399 głosów)
- JASZUL Anna Maria: pozycja 2 : 2,02% (99 głosów)
- OGÓRSKA Anna: pozycja 3 : 1,3% (64 głosów)
- SKOLIMOWSKA Halina: pozycja 4 : 0,86% (42 głosów)
- LASKOWSKA Katarzyna Joanna: pozycja 5 : 0,2% (10 głosów)
- KOŁPACZYŃSKI Jerzy Marek: pozycja 6 : 0,29% (14 głosów)
- KAŹMIERCZUK Roman: pozycja 7 : 0,16% (8 głosów)
- JACEWICZ Henryk: pozycja 8 : 0,31% (15 głosów)
- WAWRZOŁA Helena: pozycja 9 : 0,22% (11 głosów)
- GAD Iwona Ewa: pozycja 10 : 0,51% (25 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- BOREK Wioletta Liliana: pozycja 1 : 1,22% (60 głosów)
- ŁAKOMY Rozalia Kinga: pozycja 2 : 0,73% (36 głosów)
- OLAS Tomasz Paweł: pozycja 3 : 0,45% (22 głosów)
- HOWZBIT Magdalena Agnieszka: pozycja 4 : 0,14% (7 głosów)
- KUBAS Mariusz: pozycja 5 : 0,24% (12 głosów)
- MAKIEŁA Małgorzata Lidia: pozycja 6 : 0,75% (37 głosów)
- BARSZCZAK Arkadiusz Narcyz: pozycja 7 : 0,06% (3 głosów)
- DĄBROWSKI Jarosław Marek: pozycja 8 : 0,35% (17 głosów)
- BIELSKI Karol Marcin: pozycja 9 : 0,31% (15 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- GEBLEWICZ Agnieszka Magdalena: pozycja 1 : 13,11% (643 głosów)
- MAKSYM Jerzy: pozycja 2 : 2,06% (101 głosów)
- ADAMKIEWICZ Piotr Jerzy: pozycja 3 : 3,83% (188 głosów)
- WOJTUKOWICZ Dorota Sylwia: pozycja 4 : 0,73% (36 głosów)
- ZABOROWSKI Bogusław: pozycja 5 : 0,57% (28 głosów)
- NOWAK Krzysztof Sebastian: pozycja 6 : 0,43% (21 głosów)
- WIŚNIEWSKI Jakub Aleksander: pozycja 7 : 0,75% (37 głosów)
- NIEDŹWIECKA Magdalena: pozycja 8 : 1,37% (67 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TOMASZA BANACHA:
- RÓŻAŃSKI Andrzej: pozycja 1 : 4,83% (237 głosów)
- SKAŁECKA-WŁODARCZYK Lucyna Maria: pozycja 2 : 1,9% (93 głosów)
- WOJCIECHOWSKA Agnieszka Magdalena: pozycja 3 : 5,18% (254 głosów)
- KOWALCZYK Danuta: pozycja 4 : 2,51% (123 głosów)
- SCHACHT Dariusz Radosław: pozycja 5 : 2,04% (100 głosów)
- PŁÓCIENNIK-KLEPARSKA Beata Dorota: pozycja 6 : 0,63% (31 głosów)
- KOWALSKI Jerzy: pozycja 7 : 0,77% (38 głosów)
- RYBARSKA-PAŃCZAK Irena Barbara: pozycja 8 : 0,2% (10 głosów)
- URBAN Paweł Antoni: pozycja 9 : 0,31% (15 głosów)
- BARYLUK-STARCZEWSKA Beata Bożena: pozycja 10 : 4,53% (222 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOFA SYPIENIA - PROJEKT GMINA:
- SKAKUJ Mariusz Mateusz: pozycja 1 : 4,65% (228 głosów)
- CHODYKO Dorota: pozycja 2 : 2,77% (136 głosów)
- KIJOWSKI Paweł: pozycja 3 : 1,18% (58 głosów)
- JACECKO Aleksandra Anna: pozycja 4 : 1,12% (55 głosów)
- SZYMAŃSKI Marek: pozycja 5 : 0,84% (41 głosów)
- ŻEBIEŁOWICZ Katarzyna Joanna: pozycja 6 : 1,77% (87 głosów)
- STENCEL Tomasz: pozycja 7 : 0,88% (43 głosów)
- MATZ Ewelina Marzena: pozycja 8 : 0,16% (8 głosów)
- STEFAŃSKI Bartosz: pozycja 9 : 1,22% (60 głosów)
- STARCZEWSKI Piotr Czesław: pozycja 10 : 2,24% (110 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ROBERTA KUSZYŃSKIEGO:
- KUSZYŃSKI Robert Józef: pozycja 1 : 6,69% (328 głosów)
- JASTRZĘBSKI Michał Paweł: pozycja 2 : 4,49% (220 głosów)
- MIĘKUS Jolanta: pozycja 3 : 0,86% (42 głosów)
- BARTNIK Piotr: pozycja 4 : 3% (147 głosów)
- SZYMAŃSKA Renata Diana: pozycja 5 : 1,18% (58 głosów)
- KOROWAJ Ewelina: pozycja 6 : 0,84% (41 głosów)
- BARYLUK Tadeusz Andrzej: pozycja 7 : 1,24% (61 głosów)
- ZAJKO-PAŁKA Agata: pozycja 8 : 0,37% (18 głosów)
- ŁUNKIEWICZ Sławomir: pozycja 9 : 0,49% (24 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jak przebiega II tura wyborów samorządowych
2 tura wyborów samorządowych przeprowadzana jest jedynie w przypadku prezydenta, wójta i burmistrza. Ma to miejsce, kiedy podczas pierwszej tury nie wyłoniono zwycięzcy, czyli żaden z kandydatów nie otrzymał ponad 50 proc. głosów. W drugiej turze biorą udział dwaj kandydaci, którzy uzyskali najlepsze wyniki i odbywa się ona 14 dni po pierwszym głosowaniu.
Może być również tak, że więcej niż dwóch kandydatów otrzymało ilość głosów, która uprawnia do udziału w drugiej turze. Wtedy o przejściu dalej decyduje większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z kandydatów otrzymał większą liczbę głosów.
Drugą turę wygrywa kandydat, który uzyska lepszy rezultat w głosowaniu. Jeśli jednak dojdzie do remisu, to decydujące okaże się to, który z nich w większej liczbie obwodów głosowania otrzymał większą ilość głosów niż drugi kandydat.
Może Cię zainteresować
Zadania prezydenta, wójta i burmistrza
Prezydent, wójt oraz burmistrz są jednoosobowym organem wykonawczym gminy i jednym z ich głównych zadań jest opracowywanie projektów uchwał rady gminy. Oprócz tego jest to także:
- opracowywanie programów rozwoju,
- określanie sposobu wykonywania uchwał,
- gospodarowanie mieniem komunalnym,
- wykonywanie budżetu.
Warto zaznaczyć, że wójt, burmistrz i prezydent pełnią funkcję reprezentatywną i są odpowiedzialni za kierowanie bieżącymi sprawami gminy.
Może Cię zainteresować
Kadencja wójta, burmistrza i prezydenta – ile trwa?
Kadencja burmistrza, wójta oraz prezydenta trwa 5 lat. Warto również zaznaczyć, że od 2018 roku wprowadzono zasadę dwukadencyjności, która polega na tym, że prezydent, burmistrz i wójt mogą tylko raz ubiegać się o reelekcję. Przepisy te dotyczą kadencji, które rozpoczęły się w 2018 roku, czyli kadencja w latach 2018-2023 to pierwsza, którą je obowiązują.
Może Cię zainteresować
Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?