Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Radni z Nowogardu przeciwni uchwale w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II

Grzegorz Świstak
Grzegorz Świstak
Radni z Nowogardu w większości byli przeciwni podejmowaniu uchwały w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II. W głosowaniu nie brali udział radni z lewicy, a kub radnych Nowa podzielił się w głosowaniu. Uchwała nie weszła nawet do porządku obrad.

W ostatnich dniach jesteśmy świadkami bezprecedensowego ataku na Osobę Świętego Jana Pawła II. Pod adresem wybitnego Polaka wysuwane są zarzuty o tuszowanie przypadków czynów pedofilskich wśród katolickich duchownych. Przedstawiciele niektórych środowisk domagają się odebrania św. Janowi Pawłowi II tytułu honorowego obywatelstwa, a także zmianę nazw ulic, parków czy szkół, które zostały nadane na Jego cześć. W odpowiedzi wiele samorządów w Polsce podejmuje uchwały broniące dobrego imienia św. Jana Pawła II. W obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II stanęło już ponad 1200 reprezentantów świata nauki.

Projekt uchwały w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II złożył Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości, a odczytał ją radny Marcin Nieradka.

Uchwała ma na celu obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II – powiedział podczas sesji szef klubu radnych PiS Marcin Nieradka. Atak na najwybitniejszego Polaka ma na celu podważenie niekwestionowanego autorytetu św. Jana Pawła II. Karol Wojtyła – ksiądz, biskup, kardynał i papież - zapisał się na kartach historii Polski złotymi zgłoskami. W swej działalności publicznej kierował się zawsze dobrem Ojczyzny. Jego działalność podtrzymywała na duchu miliony Polaków w czasach komunistycznego zniewolenia, a także dawała nadzieję na zmianę tamtej niesprawiedliwej i szarej rzeczywistości.

„Rada Miejska w Nowogardzie przyglądając się ostatnim wydarzeniom, potępia ataki na osobę świętego Jana Pawła II. Nagonka na Papieża Polaka wywołana materiałami medialnymi, opartymi na aktach wytworzonych przez aparat zniewolenia w komunistycznej Polsce doprowadziła w ostatnim czasie do pogłębienia podziałów w społeczeństwie.” - czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

Radni Nowogardu nie podjęli jednak uchwały broniącej dobre imię Papieża Polaka. Do wprowadzenia uchwały do porządku obrad zabrakło dwóch głosów. Przeciw tej uchwale zagłosowali, radna PO Karolina Jakilnska-Czyżak i radny klubu NOWA Adam Czernikiewicz. Od głosu wstrzymał się radny PSL Stanisław Saniuk. Radni Lewicy nie wzięli udziału w głosowaniu.

W mojej opinii, sesje Rady Miejskiej, stosunkowo niewielkiej Gminy, jaką jest Gmina Nowogard, nie są odpowiednim miejscem do debatowania na temat obrony lub nie papieża Jana Pawła II – powiedziała Głosowi Karolina Jakilnska-Czyżak, która głosowała przeciw wprowadzenia uchwały pod obrady Rady. Debata takowa daleko przekracza nasze kompetencje oraz wiedzę, biorąc pod uwagę mnogość różnych przesłanek, m.in. historycznych czy społecznych. Kwestią obrony papieża każdy z obywateli powinien zająć się we własnym sumieniu, natomiast wprowadzanie takiej uchwały pod obrady Rady Miasta, uważam za działanie polityczne, podejmowane na potrzebę chwili. Wyjątkowo źle oceniam wprowadzanie wielkiej polityki do stosunkowo niewielkich spraw małej Gminy.

Postawy radnych nie chciał komentować wnioskodawca projektu uchwały, radny Marcin Nieradka.

Postawę radnych pozostawiam bez komentarza, do oceny mieszkańców – powiedział Głosowi Marcin Nieradka z PiS.

2 kwietnia br. w Niedzielę Palmową odbędzie się w Nowogardzie Marsz Papieski. Marsz rozpocznie się o godzinie 19: 30 przed Kościołem WNMP .

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na goleniow.naszemiasto.pl Nasze Miasto