Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rodzinna foto przygoda w Czarnocinie. Mieszkańcy powiatu goleniowskiego i dzika przyroda

Paweł Palica
Paweł Palica
22 maja, w Światowym Dniu Różnorodności Biologicznej, Stowarzyszenie Na Rzecz Wybrzeża, w Czarnocinie realizowany był projekt "Rodzinna foto przygoda"
22 maja, w Światowym Dniu Różnorodności Biologicznej, Stowarzyszenie Na Rzecz Wybrzeża, w Czarnocinie realizowany był projekt "Rodzinna foto przygoda" Fot. Anna Wojno, Beata Krajnik, Martyna Rabska-Osipowicz
22 maja, w Światowym Dniu Różnorodności Biologicznej, Stowarzyszenie Na Rzecz Wybrzeża wraz z partnerami i wolontariuszami prowadziło projekt "Rodzinna foto przygoda - rodzinne obserwacje przyrody w Parku Natury Zalewu Szczecińskiego".

Spotkanie to miało miejsce w Czarnocinie. W formie przygody i zabawy, przekazano w jego trakcie dużo ciekawej wiedzy o różnorodności biologicznej. Ta wiedza pomoże uczestnikom w przyszłości lepiej zadbać o kondycję środowiska naturalnego.

Wycieczki po Parku Natury Zalewu Szczecińskiego w Czarnocinie, w poszukiwaniu przyrodniczych skarbów, rodziny odbywały na piechotę, a więc zdrowo i aktywnie. Na wyznaczonej trasie czekali na uczestników ornitolodzy, przyrodnicy i fotografowie, którzy pokazali młodym mieszkańcom regionu i ich opiekunom, co w dziczy kwiczy, co lata, co skacze, co kryje się w trzcinowiskach i krzewach….

- Nasz proekologiczny projekt zachęcił mieszkańców do kreatywnego wykorzystania aparatów i smartfonów do nauki o środowisku i zainspirował do wykonania nie tylko fotografii, ale też do spróbowania swoich sił w malarskie, makramie i majsterkowaniu. W strefie naturalnych inspiracji można było pomalować kamienie ekologicznymi farbami, zbudować razem domki dla owadów, wykonać obraz wybraną techniką i pokolorować rysunki przedstawiające żyjące w okolicy zwierzęta. O moc artystycznych atrakcji zadbał zespół Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Stepnicy, a w strefie relaksu uczestnicy mogli przeglądać atlasy owadów i ziół na leżakach, z widokiem na Kanał Czarnociński i tętniące życiem łąki. W tle słychać było klangor żurawi i pieśni drozdowatych śpiewaków. W ogródku kulinarnym odbyły się degustacje świeżego paprykarzu stepnickiego przygotowanego przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich „Przystań” w Stepnicy

- informuje Martyna Rabska-Osipowicz ze Stowarzyszenia Na Rzecz Wybrzeża.

Przy okazji, co ważne, zadbano o otoczenie – grupy uczestników zebrały 3 worki odpadów z plastiku, 3 ze szkła i jeden ze śmieciami papierowymi. Urząd Miasta i Gminy Stepnica zapewnił worki i sprawny odbiór śmieci.

Kolejnym etapem projektu będzie stworzenie foto galerii ze zdjęciami wykonanymi przez uczestników. Zaprezentujemy je wkrótce, na razie zobaczyć możecie w galerii, jak wyglądała samo wydarzenie.

Puszcza Goleniowska w obiektywie Lecha Jaworskiego

Fotograficzne łowy w Puszczy Goleniowskiej. Piękne zdjęcia

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na goleniow.naszemiasto.pl Nasze Miasto