Tropem Wilczym 2019 - bieg w Szczecinie ku pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Jolanta (j.k.s.)
Jasne Błonia mimo dość zmiennej pogody zapełniły się miłośnikami sportów biegowych, którzy w hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” mogli pobiec w jednym z dwóch dostępnych dystansów.

Biegi rozpoczęły się o godz. 12:00 na Jasnych Błoniach obok Pomnika Czynu Polaków symbolicznym dystansem 1963 m., które są jednocześnie datą śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka ps. "Laluś".

Na starcie biegu stanęło 214 osób, bieg ukończyło 212 osób.

Zwycięzcą biegu został Przemysław Barański, miejsce drugie zdobył Józef Zabielski, na trzecim stopniu podium stanął Michał Sieczkowski.

Dla bardziej wytrwałych zawodników zorganizowany został bieg na 5000m. Na linii startu stanęło 365 osób, na mecie zameldowały się 362 osoby.

Zwycięzcą tego dystansu został Arkadiusz Minko, jako drugi linię mety przekroczył Kacper Chruściński, natomiast trzecie miejsce wywalczył Adrian Kapłaniak.