Zwycięstwo Łukasza Janica z STC Stargard w Goleniów Tour 2021

Paweł Palica
Podium Goleniów Tour 2021 - Łukasz Janic, Waldemar Czajkowski i Andrzej Felisiak Fot. Paweł Palica
Kilkaset miłośników kolarstwa pojawiło się dzisiaj na starcie mierzącej 86 km długości trasie tegorocznej edycji Goleniów Tour. Jako pierwszy linię mety minął reprezentujący barwy STC Stargard Łukasz Janic.

Impreza ta powróciła po rocznej, spowodowanej covidowym zamieszaniem przerwie. I po raz kolejny okazało się, że była strzałem w dziesiątkę, bo na starcie pojawiło się wiele amatorów i amatorek ścigania na rowerach, na parkingu przed stadionem powstało wręcz kolarskie miasteczko. Uczestnicy ruszyli w trasę o godz. 13, a do pokonania mieli 86 km. Po niespełna 2 godzinach i finiszu z kilkudziesięcioosbowej grupy zwycięzcą okazał się Łukasz Janic z STC Stargard, drugie miejsce zajął Waldemar Czajkowski (2 Dywizjon Lotniczy), a trzecie - najlepszy z goleniowian Andrzej Felisiak (GWiK Goleniów).

Wśród pań wygrała Iwona Rychlewska (Moya Racing Team), druga była Małgorzata Harbacewicz (JF Duet Goleniów), a na najniższym stopniu podium stanęła Zofia Potkańska (Moya Racing Team). Nagrodzono także najlepszych kolarzy i kolarki w poszczególnych kategoriach wiekowych. Jak kolarskie miasteczko wyglądało i kto się w nim pojawił, a także kto został nagrodzony - możecie zobaczyć na zdjęciach.

Zwycięzca poprzedniej edycji, goleniowianin Łukasz Harbacewicz, nie ukończył wyścigu.

Rodzina Szatanów z Goleniowa w "Family Food Fight"

Szatanowie z Goleniowa w drugim odcinku "Family Food Fight"!...