Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

TYLKO U NAS! Burmistrz Goleniowa zapowiada referendum. W sprawie odwołania... samego siebie i Rady Miejskiej

Paweł Palica
Paweł Palica
Gminne referendum ma być zdaniem burmistrza Roberta Krupowicza sposobem na zakończenie pata w goleniowskim samorządzie. Zapowiada jego przeprowadzenie tak szybko, jak będzie to możliwe.

Burmistrz Robert Krupowicz powiedział nam dzisiaj, że jego zdaniem kryzys instytucjonalny pomiędzy nim a Radą Miejską, skutkujący między innymi tym, że do tej pory nie został przyjęty budżet gminy na 2021 rok, jest na tyle głęboki, że jego zażegnanie wymagać będzie odwołania się do wyborców.

- W ciągu najbliższych tygodni rozpocznę proces ogłoszenia referendum w sprawie odwołania burmistrza gminy Goleniów, a także Rady Miejskiej w Goleniowie. Poddam się więc weryfikacji i uważam, że samorząd powinien skorzystać w sposób uczciwy z mechanizmu demokratycznego, a nasi obywatele mogli odpowiedzieć na pytanie, czy tak działających instytucji sobie życzą, bo każdy miesiąc pozostawania w tym pacie to bardzo wymierny koszt dla całej gminy. Zastrzegam, że jeśli sytuacja polityczna się w wyniku referendum nie zmieni, to rozważę ustąpienie ze stanowiska - poinformował nas R. Krupowicz.

Burmistrz zapowiedział, że z inicjatywą przeprowadzenia referendum formalnie wystąpi grupa mieszkańców gminy. Od momentu powiadomienia o tym będzie miała ona 60 dni na zebranie podpisów osób popierających tę inicjatywę, a komisarz wyborczy w ciągu 30 dni od złożenia wniosku ma obowiązek wydać postanowienie o przeprowadzeniu głosowania lub odrzuceniu wniosku. Założyć można więc, że do urn pójdziemy pod koniec wiosny bądź latem.

Więcej na ten i inne tematy przeczytać będzie można w rozmowie z burmistrzem R. Krupowiczem, którą wkrótce opublikujemy na naszej stronie.

Zasadnicza Szkoła Zawodowa, przez którą przewinęło się kilka pokoleń goleniowian, działalności rozpoczęła w latach 70. ubiegłego wieku.

Życie "zawodówki" w Goleniowie w latach 70. Zobacz zdjęcia k...

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na goleniow.naszemiasto.pl Nasze Miasto