MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Uroczyste otwarcie zmodernizowanej ul. Kościelnej w Żarnowie

Grzegorz Świstak
Grzegorz Świstak
W dniu 18 kwietnia br. odbyło się oficjalne otwarcie zmodernizowanej ulicy Kościelnej w Żarnowie, której renowacja stała się możliwa dzięki środkom z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali w obecności społeczności lokalnej ważni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica Andrzej Wyganowski, Zastępca Dyrektora Wydziału Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Katarzyna Rogaczewska, Radna Rady Miejskiej w Stepnicy Aneta Dąbrowska, Sołtys Sołectwa Żarnowo Wanda Bobrowska oraz Adam Rura, właściciel firmy LOLMAX, która odpowiadała za prace remontowe.

Zrealizowany projekt obejmował przebudowę nawierzchni drogowej z wykorzystaniem kostki betonowej i płyt ażurowych. Zadanie to wymagało zastosowania 7-metrowych słupów oświetleniowych wyposażonych w energooszczędne lampy typu LED, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i komfortu użytkowników drogi.

Koszt inwestycji wyniósł 504 915,00 zł, w tym dofinasowanie z budżetu publicznego należało do jakże znaczącego wkładu w wysokości 256 363,00 zł. Modernizacja ulicy Kościelnej jest istotna nie tylko dla mieszkańców Żarnowa, ale również stanowi dobitny przykład efektywnego wykorzystania funduszy na rozwój infrastruktury lokalnej, mających wpływ na poprawę warunków życia na obszarach wiejskich.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na goleniow.naszemiasto.pl Nasze Miasto