MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W Gminie Stepnica powstały kolejne Koła Gospodyń Wiejskich

Grzegorz Świstak
Grzegorz Świstak
W niedzielne popołudnie w miejscowościach Budzień i Widzieńsko odbyły się spotkania założycielskie w sprawie Kół Gospodyń Wiejskich. Pod wiatą na placu zabaw spotkało się 18 chętnych do założenia KGW, w tym kilku panów, bo przepisy stanowią iż członkami koła mogą być osoby dorosłe i nie ma tu mowy o dyskryminacji wobec płci.

Podczas spotkania jednogłośnie postanowiono o założeniu koła i wyznaczono przedstawicielki Panie Wioletę Lewandowską i Celinę Kobyłkę, które zajmą się dopełnieniem formalnej rejestracji. Na spotkaniu podjęto uchwałę nadającą kołu nazwę Koło Gospodyń Wiejskich w Budzieniu „Szuwarki”.

Po części formalnej rozpoczęła się dyskusja w zakresie planowanych działań. Padło kilka ciekawych propozycji poczynając od festynu połączonego z porządkowaniem placu zabaw oraz zabawy tanecznej na rozpoczęcie działalności koła, po te dalekosiężne plany zorganizowania warsztatów zielarskich oraz rękodzielniczych, aplikowania o środki zewnętrzne na realizację ciekawych zajęć dla mieszkańców.

Tego samego dnia w świetlicy wiejskiej w Widzieńsku, odbyło się spotkanie założycielskie kolejnego koła. Tu zjawiło się 17 osób, które podjęły się zadania utworzenia Koła Gospodyń Wiejskich w Widzieńsku „Leśne Babki”. Jeszcze w tym tygodniu młode przedstawicielki Widzieńska: Justyna Maćkiewicz i Paulina Solińska dokonają formalnie rejestracji koła w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich.

Tu także odbyła się dyskusja na temat planowanych działań. Poza pomysłem stworzenia różanej wsi, czy zarejestrowaniem produktu lokalnego „ Widzieńskich Pierogów Drwala”, rozmowy dotyczyły także organizacji festynów dla dzieci i warsztatów rękodzielniczych, kulinarnych i rozwojowych dla kobiet.

Przypomnijmy, że w gminie są już prężnie działające Koła Gospodyń Wiejski: w Stepnicy „Przystań”, w Miłowie „Miłowianki”, w Żarnowie „Żarnowianki” i w Kopicach „Kopiczanki” .

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na goleniow.naszemiasto.pl Nasze Miasto