Praca dla absolwentów uczelni w Szczecinie

Artykuł sponsorowany GOWORK.PL
Nie od dziś wykształcenie wyższe uchodzi za przepustkę do świetlanej kariery zawodowej. Niestety, biorąc pod uwagę fakt, w jaki sposób praktyka weryfikuje teorię, trzeba przyznać, że samo wyższe wykształcenie nie wystarczy, by móc wszędzie łatwo dostać pracę. Jak prezentuje się sytuacja w Szczecinie?

Na jakie studia w Szczecinie warto się udać? Gdzie można pracować w trakcie nauki i gdzie najlepiej szukać pracy tego rodzaju? W jakich zawodach najłatwiej zdobyć pracę po studiach w Szczecinie? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule.

Studia w Szczecinie – które warto wybrać?
W Szczecinie działa mnóstwo uniwersytetów o wysokim poziomie nauczania. Warto wymienić przede wszystkim takie, jak Uniwersytet Szczeciński, Politechnika Morska, czy Pomorski Uniwersytet Medyczny. W mieście działają zarówno uczelnie prywatne, jak i publiczne, dostosowując swoją ofertę do najrozmaitszych potrzeb studentów – głównie w zakresie planu nauczania.

Jeśli jednak chodzi o najbardziej opłacalny dla studiowania kierunek, to trudno wskazać jeden, najbardziej optymalny. Zasadniczo najlepszą radą jaką można dać przyszłym studentów, jest zachęcenie ich do tego, by edukowali się w tym zakresie, który z jednej strony jest dla nich interesujący, a z drugiej, w którym mają predyspozycje do późniejszego działania zawodowego.

Niemniej, eksperci są zgodni co do tego, że pewne kierunki studiów są zdecydowanie bardziej perspektywiczne od innych – mowa tu przede wszystkim o sektorze nowoczesnych technologii i informatyce. Może się jednak okazać, że w popyt na absolwentów wyższych uczelni w Szczecinie odnotowuje się na zupełnie innych kierunkach. Jakich? O tym przeczytasz w dalszej części tego materiału.

Warto w tym kontekście mieć również na względzie fakt, że w większości branż – szczególnie tych najbardziej przyszłościowych – coraz większą popularnością cieszy się praca zdalna, więc jeżeli przyjdzie nam zdobyć wykształcenie w zawodzie niezbyt popularnym w samym Szczecinie, to nadal nie oznacza to, że będziemy zmuszeni do zarobkowej emigracji.

Gdzie najłatwiej o pracę po studiach w Szczecinie?
Wśród szczecińskich zawodów deficytowych, przeznaczonych wyłącznie dla osób o wyższym wykształceniu, prym wiedzie sektor medyczny. Najpilniej zgłaszane potrzeby dotyczą lekarzy i pielęgniarek, ale coraz wyraźniej w Szczecinie rysuje się zapotrzebowanie na psychologów i psychiatrów.

Do najdynamiczniej rozwijających się branż w całej Polsce należy sektor IT – nie powinien więc dziwić fakt, że również specjaliści z tego zakresu znaleźli się wysoko na listach deficytowych. Bez większych problemów pracę znajdzie programista, administrator baz danych, analityk IT czy specjalista ds. rozwoju systemów informatycznych.
Jeśli zaś zastanawiasz się nad tym, gdzie należy szukać najlepszych ofert zatrudnienia w Szczecinie, to zapewne nie zdziwi Cię fakt, że najlepszą odpowiedź stanowić będzie internet. Najnowsze i najlepiej płatne oferty pracy w Szczecinie znajdziesz na GoWork.pl – jednym z czołowych, polskich serwisów tematycznych, poświęconych szeroko rozumianej tematyce zatrudnienia.

Praca w Szczecinie jest jednak łatwo dostępna również dla tych osób, które zdecydują się na nieco bardziej tradycyjną formę jej poszukiwania. Do Twojej dyspozycji pozostaje wizyta w powiatowym urzędzie pracy, czy nawet osobista wycieczka do siedziby docelowej firmy i złożenie swojego CV na biurku przedsiębiorcy. Możesz również skorzystać z asysty agencji zatrudnienia tymczasowego, jednak w takim przypadku trudno będzie mówić o posadzie stabilnej.

Szczecin – praca dla studentów
Podjęcie się edukacji na wyższej uczelni nie tylko stanowi poważne wyzwanie intelektualne – jest to również przedsięwzięcie kosztowne. Niestety, nie wszyscy posiadają środki na to, by pokryć cały okres edukacji, stąd niezbędne może być podjęcie odpowiednich kroków i zdobycie pracy w trakcie edukacji.

Praca dla studenta w Szczecinie jest stosunkowo łatwo dostępna, podobnie zresztą jak w innych częściach kraju. Przedsiębiorcy cenią sobie nie tylko ich sprawność fizyczną, komunikatywność i zapał do pracy, ale przede wszystkim specjalny „status studenta”, dzięki któremu mogą znacznie obniżyć koszty zatrudnienia.

Do najpopularniejszych zawodów w tym zakresie należy kasjer-sprzedawca, magazynier, pracownik fast-food, kurier miejski, czy nawet pracownik produkcji. W przypadku kobiet w grę często wchodzi opieka nad dziećmi.
Pracodawcy oferują studentom nie tylko godziwe wynagrodzenie i uczciwe warunki zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Z uwagi na podejmowaną edukację, mogą oni liczyć także na elastyczny grafik i czas pracy dostosowany do ich potrzeb.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na goleniow.naszemiasto.pl Nasze Miasto