Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kolejna, trzecia nadzwyczajna sesja w sprawie opłat za śmieci w Nowogardzie. Czy mieszkańcom grozi paraliż śmieciowy

Grzegorz Świstak
Grzegorz Świstak
Po raz trzeci radni z Nowogardu pochylą się nad wnioskiem burmistrza Roberta Czapli o podwyżce opłat za wywóz odpadów. Jutro, 1 marca br. o godz. 18.00 kolejna sesja na wniosek Burmistrza, który tym razem domaga się zwiększenia opłaty o 8 zł od osoby w każdym gospodarstwie domowym.

Tylko do końca lutego obowiązuje umowa Gminy Nowogard z Zakładem Usług Komunalnych na odbiór śmieci od mieszkańców Gminy. Po odrzuceniu propozycji podwyżek za wywóz śmieci przez Radę Miejską w Nowogardzie, władze nie mogą podpisać nowej umowy, bowiem usługa nie bilansuje się. Tym razem burmistrz Nowogardu, Robert Czapla proponuje podwyższyć stawki z 22 zł do 29 zł od osoby miesięcznie dla każdego gospodarstwa.

Radni klubu PiS zagłosują przeciwko tej propozycji - powiedział Głosowi Marcin Nieradka. Jesteśmy jednak tylko częścią całej Rady. Czy wśród radnych znajdzie się większość, która pozwoli na podniesienie cen? Czas pokaże.

Ostatnia nadzwyczajna sesja nie odbyła się, bowiem na sali obraz znajdowało się tylko 9 radnych. Nie było nikogo z prezydium rady, kto mógłby poprowadzić sesję.

Projekt uchwały przedstawionej przez Burmistrza zakładał podwyżkę z 22 na 28 zł od osoby i nie był skonsultowany z komisją finansowo-gospodarczą – powiedziała nam przewodnicząca Rady Miejskiej w Nowogardzie Jowita Pawlak. Dodatkowo na spotkaniu w sprawie podwyżki opłaty za odpady zwracaliśmy uwagę na kwestie dotyczącą współpracy z celowym związkiem gmin RXXI który znajduje się na naszym terenie, a mieszkańcy okolicznych terenów nie maja rekompensaty, wcześniej obiecanej przez związek oraz stawka czynszu dzierżawy winna być uaktualniona co wpłynęło by na konieczny wzrost opłaty o mniej niż przedstawił burmistrz. Wspomniane kwestie oraz wypłaty wynagrodzeń zastępcy, który nie sprawuje tej funkcji oraz płacenie komentatorowi z Londynu było przyczyna nie przyjęcia uchwały, gdyż jest to marnotrawienie środków publicznych.

Teoretycznie od jutra, tj. 1 marca br. w Nowogardzie nie będzie miał kto wywozić odpady. Czy mieszkańcom grozi więc paraliż śmieciowy?

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na goleniow.naszemiasto.pl Nasze Miasto